Bylinky od Emilky pro zdraví a krásné chvilky


Informace o nás

Bylinky pěstujeme a sušíme v prostorách bývalé zemědělské usedlosti č.p. 8 ve Svojkovicích. Malou chaloupku, která je nyní chráněnou kulturní památkou, dědíme z generace na generaci. Naši předci se věnovali zemědělství. My pěstujeme alespoň bylinky a zeleninu. Protože se moje babička jmenovala Emilie, dostaly bylinky jméno po ní.

  • Bylinky sušíme tradičním způsobem - některé zavěšené na půdě, jiné v bedýnkách... Bylinky jsou pěstované bez jakýchkoli chemikálií a hnojiv.
  • Sůl do koupele, kterou používáme pro výrobu voňavých koupelových sáčků, máme od dodavatele, který ji dováží přímo z Mrtvého moře,resp. z Himalájí. Jde o sůl produkovanou bez použití chemikálií přirozeném způsobem.

V případě dotazů k pěstování, sušení i využití bylinek nás kontaktujte na jponcarova@seznam.cz.


O projektu   

Od malička mám ráda vůni zorané půdy. Zahradničím ve volném čas. Protože se zároveň zajímám o zdravý životní styl (zejména jídlo), začala jsem s pěstováním zeleniny a bylinek. Bylo nám líto, že louka, na které pracovali naši předci, leží ladem. Proto ji zvelebujeme do podoby bylinkové zahrádky. Bylinky pěstujeme tradičním způsobem, bez umělých hnojiv. Věnujeme jim maximální péči a lásku.